تاثیر ظاهر سایت در افزایش فروش

رنگ بندی جذاب، عکس های زیبا و چینش چشم نواز عناصر و اشکال گرافیکی صفحات وب سایت چیزی است که اگر به درستی رعایت شود می تواند نظر مخاطبان و کاربران بیشتری را جلب نماید

امروز با بررسی تاثیر ظاهر مناسب سایت در افزایش فروش کسب و کار با شما هستیم. 
فرض کنید برای خرید یک وسیله از خانه خارج می شوید. در مسیر بازار به دوفروشگاه برمی خورید که در کنار هم قرار دارند و از قضا هر دو وسیله مورد نظر شما را ارائه می کنند. اما میان آنها تفاوت هایی وجود دارد. در فروشگاه الف ساختمان بسیار شیک با درب شیشه ای و  تابلو های تبلیغاتی جذاب و نورپردازی به همراه پرسنل یونیفرم پوش که به شما لبخند میزنند. همه چیز در قفسه های مربوط به خود و کاملا منظم چیده شده به طوری که به راحتی هرچیز که میخواهید را بیابید. اما در فروشگاه ب وضع به گونه ای دیگر است دیوار های آجری با درب کرکره ای آهنی با یک تابلو رنگ و رو رفته قدیمی. هیچ کس جز صاحب فروشگاه که در پشت صندوق نشسته است در فروشگاه کار نمی کند. هیچ گونه راهنما و علامتی برای پیدا کردن محصولات نیز وجود ندارد. در این حالت با فرض اینکه هر دوی آنها وسیله ای که شما به دنبال آن هستید را دارند شما کدام فروشگاه را انتخاب می کنید؟
بدیهی است که شما فروشگاه الف را انتخاب می کنید. دلیل آن هم فقط و فقط این است که به زیبایی و نظم محیط اهمیت می دهید و اعتماد بیشتری می کنید. 
این مثال در یک وب سایت فروشگاهی یا کسب و کار کاملا صادق است. زیبایی عناصر به کار رفته در سایت و نظم قرار گیری مناسب هر کدام از آنها به گونه ای که کاربر احساس خوبی داشته باشد و به راحتی بتواند به بخش های مختلف سایت شما برود و از آنها استفاده کند قطعا در اعتماد و اطمینان او برای اینکه محصولات یا خدمات ارائه شده توسط شما را خریداری نماید تاثیر به سزایی دارد. 
رنگ بندی جذاب،  عکس های زیبا و چینش چشم نواز عناصر و اشکال گرافیکی صفحات وب سایت چیزی است که اگر به درستی رعایت شود می تواند نظر مخاطبان و کاربران بیشتری را جلب نماید. خلق فضای زیبا توسط شما باعث می شود کاربر به طور ناخودآگاه یک حس اعتماد اولیه به سایت شما بیابد. اکنون شما می توانید با ارائه محصولات یا خدمات با کیفیت ، آنها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. 
نکاتی که باید برای ساختن یک ظاهر مورد پسند برای سایت خود مورد توجه قرار دهید.
از رنگ های جذاب استفاده کنید
حتما اطلاعات کافی درباره ترکیب و هم نشینی رنگ ها خصوصا روانشناسی رنگ ها به دست آورید.
استفاده بیش از حد از رنگ های متنوع در سایت موجب دل زدگی کاربر می شود. بنابراین توصیه می کنیم یک دامنه ترکیبی رنگ انتخاب نموده و آن را در ساخت ظاهر سایت خود مورد استفاده قرار دهید.
از عکس های با کیفیت و جذاب تر استفاده کنید.
کادر ها و حاشیه ها را با فواصل مشخص و یکسان تعریف نمایید
با توجه به این نکات می توانید ظاهر زیبایی به سایت خود بدهید و به این ترتیب ارائه و فروش محصولات و خدمات خود را به نحو بهتری انجام دهید.

مطالب مرتبط