طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

طراحی وبسایت ریسپانسو به نوعی از فرایند طراحی سایت گفته می شود که موجب میشود صفحات سایت به خوبی بر روی انواع دستگاه های مانند موبایل ، تبلت یا نمایشگر کامپیوتر به خوبی و به صورت مناسب دیده شود

طراحی وبسایت ریسپانسو به نوعی از فرایند طراحی سایت گفته می شود که موجب میشود صفحات سایت به خوبی بر روی انواع دستگاه های مانند موبایل ، تبلت یا نمایشگر کامپیوتر به خوبی و به صورت مناسب دیده شود و محتوا و چینش اجزاء صفحه به گونه ای مطابق با ابعاد و ویژگی های همان دستگاه باشد.
طراحی سایت رسپانسیو برای شرکت های خدمات دهنده و معرفی کسب و کار  توسط برنامه نویسان مریخی – کافی است که با کارشناسان مارس تماس بگیرید.
امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از دستگاه های هوشمند از قبیل موبایل برای مشاهده صفحات وب، طراحی وب سایت ریسپانسیو بسیار اهمیت یافته است. امروزه بیش از 70 درصد ترافیک وب سایت ها بوسیله دستگاه های هوشمند همچون موبایل و تبلت می باشد. همچنین لازم به ذکر است که گوگل از سال 2015 طراحی ریسپانسیو سایت را به عنوان یکی گزینه های رتبه بندی سایت ها اعلام نموده است و فاکتوری است که باید برای افزایش رتبه سایت (سئو) مورد استفاده قرار گیرد . 

نکاتی که در طراحی ریسپانسیو سایت اهمیت دارد
برای داشتن یک وب سایت واکنش گرا نکاتی را باید رعایت کرد. در ادامه به برخی از این نکات اشاره می کنیم
هدفمند کردن داده ها و محتواهای مهم 
آیا می دانید چه چیزی باعث بالا رفتن رتبه سایت شما می شود؟ اهمیت دادن و اولویت بخشیدن به داده ها و محتوای وب سایت بسیار مهم و حیاتی می باشد. داده های مهم اصول ساختار هر وبسایتی است. علی الخصوص در زمینه داشتن سایت ریسپانسیو.
دست کم سه قالب طراحی کنید
یک وب سایت ریسپانسیو دست کم باید سه قالب با ابعاد کوچک ، متوسط و بزرگ داشته باشد.
کوچک: متناسب با ابعاد تلفن های همراه. ابعاد کمتر از 600 پیکسل
متوسط: متناسب با اغلب تبلت های موجود و لپ تاپ های کوچک همچون نِت بوک ها می باشد. ابعاد 600 الی 900 پیکسل.
بزرگ: مخصوص کامپیوتر های رومیزی عادی و لپ تاپ ها می باشد. ابعاد بیشتر از 900 پیکسل
نکته: در همه ابعاد ذکر شده عناصر ، اجزاء و متون صفحه باید تقریبا یکسان باشند اما به شکلی طراحی و چینش شوند که بهترین نمایش را در دستگاه مربوطه داشته باشند. در اینجاست که مبحث مهم کاربر پسند بودن طراحی سایت (UI) و تجربه کاربر (UX) اهمیت می یابد. 
انعطاف پذیری تصاویر بسیار مهم است. اینکه یک تصویر بر روی صفحه نمایشگر های مختلف با چه مقیاسی نمایش داده شود. با استفاده از کد ها میتوانید معین کنید که ابعاد تصاویر با توجه به مقدار درصد در عرض پنجره مرورگر مقیاس گردند. 
منو های سایت
برای ساختن منو ها و محتویات آن ها چندین روش معمول وجود دارد. یک منوی کشویی ساده یا یک زبانه افقی مانند سایت یوتیوب یا انواع دیگری که به صورت سلیقه ای می توانید از آنها در طراحی خود استفاده کنید.
طراحی سایت رسپانسیو با قیمت مناسب و کیفیت عالی توسط برنامه نویسان مریخی ، همین حالا سفارش دهید...

مطالب مرتبط