طراحی نرم افزار اندروید

طراحی نرم افزار اندروید ارزان رشت

حتما شنیده اید که ما در عصر اطلاعات به سر می بریم و یکی از زیر مجموعه های بازار اطلاعاتی، اپلیکیشن ها یا به زبان ساده تر، نرم افزار هایی است که بر روی موبایل ها اجرا می شوند. امروزه با توجه با اینکه استفاده از تلفن همراه بسیار فراگیر شده است و بیشتر از هر رسانه و ابزار دیگری توسط مردم استفاده می شود و حتی اکثر مردم برای استفاده از اینترنت از موبایل به جای کامپیوترهای شخصی استفاده می کنند و گفته میشود که در حال حاضر از هر دو ایرانی یک نفر موبایل هوشمند دارد و این آمار هر روز افزایش می یابد. به همین علت سازمان های زیادی برای اینکه بتوانند سهم خود را از این بازار ارزشمند پیدا کنند، سرمایه های کلانی را صرف معرفی خود و محصولات خود ، در بسترهای اطلاعاتی می کنند.

با توجه به تحقیقات انتظار می‌رود بازار اپلیکیشن موبایل تا سال ۲۰۲۰ بسیار رشد پیدا کند.

پس با همه این تعاریف داشتن یک نرم افزار تلفن همراه در جهت رونق بیشتر کسب کار کمک شایانی به شما می کند.

استفاده از اپلیکیشن‌ نشان می‌دهد که کسب‌و‌کار شما به نوآوری و مدرن بودن علاقه‌ بیشتری نسبت به پایبندی به سنت‌ها دارد و هیچ چیزی بیشتر از دخالت دادن موبایل در کسب‌ و‌ کار نشان‌دهنده به‌روز بودن آن نیست مثلا اگر در ملاقات‌های خود از تبلت استفاده کنید، مشتری‌های شما تحت ‌تأثیر این موضوع قرار خواهند گرفت. استفاده از پاورپوینت و اطلاعات چاپ‌شده یک موضوع جا افتاده است؛ اما استفاده از امکانات مدرن تأثیر خیلی خوبی بر مشتری‌ها خواهد گذاشت.

طراحی نرم افزار اندروید گیلان

بزرگترین حسنی که داشتن اپلیکیشن موبایل برای سازمان ها و صاحبان کسب و کار دارد ارتباط بهتر و سریعتر با مردم و مشتریان خودشان است و راه ارتباطی جدید را بازمیکند و کسب درآمد بیشتر را تضمین خواهد کرد.

این امور برای یک اپلیکیشن بسیار ضروری و مهم است و می تواند در قیمت و هزینه اپلیکیشن طراحی شده تاثیر گذار باشد:

-اپلیکیشن شما اصولا از چه سطح امنیتی برخوردار باشد
-پنل مدیریت و وب سرویس های (API) ارائه شده تا چه اندازه ای امنیت و کارایی (Performance) داشته باشند
-نرم افزار تحویل شده به شما چگونه و تحت چه شرایطی تست شده است
-نرم افزارهای تولید شده تا چه اندازه قابلیت ارتقا و افزایش امکانات جدید در آینده را داشته باشد
و ....

اپلیکیشن‌ها زمانی کاربردی هستند که تمرکز آنها روی یک جنبه از کسب‌ و‌ کار شما باشد و تنها از ۱ یا نهایتا ۲ ویژگی کلیدی به‌طور هم‌زمان استفاده کنید. به همین دلیل شرکت‌های بزرگ از چند اپلیکیشن متفاوت استفاده می‌کنند. درواقع شما باید اهداف کسب‌ و کار خود را به‌گونه‌ای تنظیم و مدیریت کنید که بتوانید برای جنبه‌های مختلف آن از اپلیکیشن‌های متفاوت استفاده کنید. اگر می‌خواهید اولین اپلیکیشن خود را بسازید، نیازی به در نظر گرفتن این موضوع نیست؛ اما هرچقدر زودتر این کار را انجام دهید به نفع شرکت شما خواهد بود.

طراحی نرم افزار اندروید ارزان

اپلیکیشن‌ها برای یک کسب‌ و‌ کار بدون دلیل تولید نمی‌شوند، اگر می‌خواهید اولین اپلیکیشن شرکت خود را بسازید، نباید بیش‌ازاندازه به قابلیت‌های آن فکر کنید بلکه باید برای آن اهداف کوتاه و بلندمدت در نظر بگیرد در واقع نیاز نیست که اپلیکیشن شما همه کارها را انجام بدهد یا اینکه عمر طولانی داشته باشد و اگر شما برای توسعه اپلیکیشن خود یک ایده‌ی‌ جالب دارید و می‌دانید که مردم به سمت آن جذب خواهند شد یعنی نیمی از مسیر را طی کرده‌اید و باید هرچه سریع‌تر برای اجرای آن اقدام کنید اما اگر ایده‌ی جالبی ندارید، باید بسیار محتاطانه عمل کنید. اپلیکیشن شما هرچقدر کاربردی باشد اما اگر نتواند کاربر را به‌اندازه کافی درگیر کند با شکست مواجه خواهد شد.

رقابت کاری بین شرکت‌ها هم می‌تواند دلیل فوق‌العاده خوبی برای تشویق شدن آن‌ها به استفاده از اپلیکیشن‌ باشد. هرچقدر تکنولوژی بیشتر پیشرفت کند میزان درخواست‌ها نیز از شما بیشتر می‌شود اما اکثر کارمندانی که در شرکت‌های بزرگ کار می‌کنند، معتقدند که اپلیکیشن‌های موبایل باعث افزایش رقابت میان آن‌ها شده است. پس اگر بهانه‌ی شما برای تولید اپلیکیشن این است که رقبایتان از آن استفاده می‌کنند، دلیل چندان بدی نیست. این روزها هیچ‌کس دوست ندارد از رقبای خود عقب بماند.

در واقع اکثر شرکت‌ها دلیلی چندان خوب و کاربردی برای استفاده از اپلیکیشن ندارند و تنها به‌ خاطر تحت تأثیر قرار دادن دیگران از آن‌ استفاده می‌کنند؛ البته انجام این کار هیچ اشکالی ندارد. هیچ شرکتی نمی‌تواند یک تکنولوژی را از بیرون وارد سیستم خود کند و در استفاده از آن حرفه‌ای شود؛ بلکه گذشت زمان و کار کردن با آن می‌تواند به‌مرور باعث پیشرفت شود.

از راه ها برطرف شدن مشکلات کسب‌ و‌ کار توسط اپلیکیشن میتوان به این مورد اشاره کرد. اگرشرکت با سرعت زیادی در حال رشد است و ما می‌خواهیم کارمندها با ما در ارتباط باشند،راه‌حل: طراحی یک اپلیکیشن راهنما برای کارمندان با قابلیت پیام‌رسانی.

اپلیکیشن ها می توانند ویژگی های خاصی را برای شما فراهم آورند تا بتوانید برند خودتان را تقویت کنید. شما یک بولتن دارید که می توانید با هر رنگ و ظاهری آن را بیاراید و با هر ادبیات و لحنی، خود را به کاربران معرفی نمایید. البته برند سازی تنها به این موارد محدود نمی شود، اما موبایل اپ ها می توانند در این موارد شما را یاری نمایند.

از دید کاربران، شما در موبایلشان حضور دارید، و با شما با امکاناتی که ایجاد کرده اید، کار را برایشان آسان نموده اید در گذشته برای نشستن بر روی یک میز از یک رستوران دلخواه، حضورا وارد رستوران می شدید. بسته به جا و زمانی که می رفتید، در صورت داشتن شانس می توانستید یک میز دلخواه در آن رستوران و یا کافی شاپ پیدا کنید. با گذشت زمان مسائل کمی اینترنتی تر شد و شما در منزل و محل کار، مکان مورد نظر خود را رزرو می کردید. اما موبایل ها برای اینکه همیشه همراه کاربران آنها هستند،نیاز به کامپیوتر های بزرگ و وجود موقعیت مناسب برای ارتباط با اینترنت را از بین بردند.

باید بپذیریم که در جامعه ای زندگی میکنیم که صبر و شکیبایی مانند گذشته وجود ندارد.این همان چیزی است که باعث به حرکت در آوردن موتور نوآوری در دنیا در طول تاریخ شده است.

فرض کنید که در مرکز شهر یک بوتیک لباس یا یک شرکت خدماتی یا ... دارید. به نظر شما برای همه این امکان وجود دارد که از فروشگاه یا شرکت شما دیدن کنند؟ مسلما کسانی هستند که در اطراف شهر حضور دارند و این امکان برای آنها وجود ندارد و نمیتواند هر وقت که اراده کردن به شما سربزنند پس ترجیح میدهند به صورت محلی خرید های خود را انجام دهند. با یک اپ ساده می توانید این فاصله را از بین ببرید و محصولات خود را به هر نقطه ی جغرافیایی بفروشید.

طراحی نرم افزار اندروید سفارش مشتری

در آخر نتیجه گیری از مزیت های یک اپلیکیشن مفید و کاربردی برای شما نام خواهیم برد:

طراحی اپلیکیشن موبایل موجب استحکام و توسعه برند تجاری شما میشود.

در هر زمان و مکان میتواند دردسترس باشد و با طراحی اپلیکیشن موبایل ارتباط نزدیکتری با مخاطبین خود برقرار می کنید.

شما در سراسر جهان در معرض و عرضه عموم قرار میگیرید ومحصولات و خدمات خود را به بازارهای جدید معرفی خواهید کرد.

توانایی پرداخت آنلاین و فروش محصولات در اپلیکیشن موبایل وجود دارد.

امکان ایجاد بازی سازی تجاری با هدف ارتباط نزدیکتر مخاطب با برند شما

قیمت طراحی نرم افزار موبایل بسته به تکنولوژی های مورد استفاده، سطح کیفی اپ تولید شده، طراحی انجام شده برای آن و بسیاری از موارد دیگر متغیر است. در حالت کلی طراحی اپلیکیشن نیتیو (Native) نسبت به اپلیکیشن های هیبرید (Hybrid) هزینه بیشتری خواهد داشت. انتخاب بین نیتیو و هیبرید بسته به نوع اپلیکیشنی که مد نظر شماست متفاوت است اما در حالت کلی به دلیل امنیت، کارایی و ارتقا پذیری بسیار بالاتر توصیه همواره بر طراحی Native است. همچنین طراحی اپلیکیشن برای آیفون و آیپد آی او اس (iOS) در حالت کلی نسبت به طراحی اپلیکیشن اندروید (Android) گران تر است چرا که ابزارهای تولید آن هزینه بیشتری دارد و برنامه نویسان آن با محدودیت های بیشتری مواجه هستند. موارد تاثیر گذار بر کیفیت نرم افزار تولید شده نیز از پارامترهای بسیار مهم در تعیین قیمت اپلیکیشن طراحی شده است. اینکه اپلیکیشن شما یک ظاهر مبتدی داشته باشد یا توسط تیم طراح با اصول طراحی دیزاین و طراحی شود بسیار مهم است.